Cytaty miłosne :)
ogrodzenia betonowe Mińsk Mazowiecki
ogrodzenia betonowe woj małopolskie
ogrodzenie obiektu ile kosztuje
ogrodzenia Luboń koło Poznania
ogrodzenia działki siatka przepisy
ogrodzenia ceny słupków sztachet
ogrodzenia betonowe okolice Wrocławia
 • karol wojtyla filme
 • wysokosc rezerwy na swiadczenia pracownicze
 • kronika legiony polskie
 • prety;gladkie;zdjecie
 • milanos smieszne filmy

 • Cytaty miłosne :)

  Rewaloryzacja parków podjasnogórskich
  Stan obecny - wyremontowane muzeum, zagroda włościańska, zbuowano ogrodzenie, przebudowa toalet w "dworek" i zabrali się za pawilon B, opróżniony staw i układane są kostki na ścieżkach.

  Ruszył także remont Pawilonu B Muzeum Częstochowskiego w Parku im. Staszica oraz kopalnianych sztolni - Muzeum Kopalnictwa Rud znajdującego się w południowo – zachodniej części Parku Stanisława Staszica, pomiędzy Pasażem bpa Bareły a ul. 7 Kamienic.
  Zakres prac, które pozwolą znowu zwiedzać muzeum, przewiduje m.in. przebudowę klatki schodowej, przesunięcie windy górniczej, wykonanie dodatkowego otworu na całej szerokości korytarza, wzmocnienie elementów żelbetowych murów, słupów, podciągów, płyty stropowej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, budowę pasażu rekreacyjnego na płycie stropowej, montaż ławek, donic żelbetowych, latarni i pergoli, budowę chodników granitowych, schodów, wymianę podkładów pod torowiska, nowych tynków, rekonstrukcję atrapy obudowy drewnianej przy schodach zejściowych.
  Budynek zyska też „starą” elewację kamienną – obecnie jest otynkowana.
  Koszt robót – 2 mln 782 164, termin zakończenia - 31 lipca 2007 roku.
  Obecnie mamy 25 maja i prace się wloką... raczej nie dotrzymają terminu, ale wygląda to interesująco. Przynajmniej ktoś wreście się za to wziął.
  Majki, jak tam ogrodzenie znosi zimę? czy stal była ocynkowana i malowana proszkowo? ślusarz odradza nam malowanie od razu po ocynku gdyż podobno farba może się złuszczyć :roll: Aaaaa coś Ty ... :wink:
  Ogrodzenie znosi, a stal zwykła tylko pomalowana antykorozyjną .... Na razie nie zauważyłem jakichś strasznych śladów korozji.
  Ale sie tym kompletnie nie przejmuję, na wiosnę odczyszcze najwyżej to co dostanie rdzy, jeszcze raz podkład i farba. I tyle.

  pozdrawiam, majki dzięki :)

  robię podchody, że ruszyć temat ogrodzenie, jak tylko da sie łopatę w ziemię wbić :wink:  Z tego co się orientuję to impregnacja drewna zużytym przepalonym olejem była kiedyś stosowana dosyć często. Podobno taki sposób bardzo skutecznie zabezpiecza drewno, ponieważ taki przepalony olej to straszliwy zajzajer co wytruje wszystkie grzyby pleśnie i owady :D . Z uwag praktycznych to wykonuje się to na gorąco. Znam przypadki impregnacji więźby takim szuwaksem i trzyma się jak złoto. Mowa oczywiście o dachu na poddaszu nieużytkowym. Myślę jednak że najlepszy środek do zabezpieczenia drewna to taki którym były kiedyś impregnowane podkłady kolejowe super sprawa tylko nieco śmierdzi. Mój znajomy mial kiedyś z podkładów kolejowych słupki w ogrodzeniu. Stały chyba ponad 30 lat i nic ich nie ruszyło.
  Pozdrawiam  Rozwiązanie z murowaniem muru oporowego jest może i dobre ale ja szukam jakiegoś rozwiązania bliżej natury, no bo po co robiłem ładne i w sumie drogie ogrodzenie wymurowana podmurówka 3 cegły + rolka a nad tym ładne sztachety olchowe.
  Może by tak zakopać podkłady kolejowe, czyli tak jakby murek oporowy, ale jak daleko od ogrodzenia? Chyba powinno się zachować jakiś odstęp aby dojść do ogrodzenia aby je odnowić, naprawić po latach itp. może 0,5m wystarczy?  Ok. 5 lat temu wykonałem solidne ok. 80 metrowe ogrodzenie z siatki ocynkowanej. Zamówiłem siatkę u lokalnego producenta siatki, (małe oczka i gruby drut). Ogrodzenie jest solidne tylko jest jeden problem – w chwili obecnej ok. 50 m siatki zaczyna już pokrywać się solidnie rdzą. Pozostałe 30 m jest jeszcze w b.dobrym stanie – (dobry ocynk). I teraz przechodzę do zasadniczego pytania, – jaką farbą pomalować rdzewiejącą część siatki (w większości pokryta już rdzą i miejscami jeszcze ślady ocynku). Jaką farbę polecacie?, malować wałkiem – pędzlem?, podkład bez podkładu?, cena też ma znaczenie.
  Pozdrawiam  Święta święta i po świętach.
  Od środy znów akcja gazon. Zgromadzony przed kilku laty kamień zniknął w drodze. Przód działki robi się czysty i schludny - prawie, bo jeszcze trzeba wyrównać i zasiać trawę.

  Jutro akcja podjazd do garażu. Będzie trudno, przydała by się wywrotka piachu do ustabilizowania głazów. Myślę o murku oporowym takim samym jak ogrodzenie z przodu. Będzie trzech ludzi ze wsi - bardzo "fizyczni", ale szybko i sprawnie robią - muszą tylko mieć dyrygenta, bo z myśleniem kłopot.
  Pomiędzy głazy wsypię piasek zasypowy po 450 zł za wywrotkę - najtańszy, kliniec 0-30 jest po 800 zł.

  Męczy mnie wykończenie tych dróg - początkowo przymierzałem się do białego żwirku, ale jakoś tak mi się to troszkę nie podoba - brudzi się, zarasta trawą ... granitowy starobruk w jasnym kolorze z niemieckiego demobilu - sprzedają go w rozsądnej cenie, jedna płaszczyzna jest wypracowana - dobrze dobrany mógłby nie być zły. Zrobię podkład, posypię żwirkiem, a gdy mi się nie spodoba kropnę granit.

  Kupiłem dwie jabłonki Early Geneva karłowate i Kosztelę na antonówce. Genewa to najwcześniejsze jabłko i o wiele smaczniejsze od Papierówki. Daje owoc około 15 lipca. W przydomowym ogródku nie opłaca się hodować późnych odmian. Do szkółki trafiłem szukając podkładek gruszy kaukaskiej. Karczownik ziemno wodny "mysior" po naszemu, zjadł korzenie bardzo smacznej gruszce trudnej do ustalenia odmiany. Pobrałem wszystkie jednoroczne odrosty i będę szczepił.

  171000 :D statystyki wykazują, że w połowie października 2009r. odwiedzi mój dziennik ćwierć-milionowa osoba :D  Witam.
  Planuję odświeżenie ogrodzenia wokół domu około 120 metrów oraz
  bramy wjazdowej. Ogrodzenie i brama są metalowe z elementami
  ozdobnymi. W związku z tym mam pytanie, ile może kosztować taka
  usługa (farby, robocizna) i jak długo może trwać taki remont? Dodam,
  że ogrodzenie jest gdzieniegdzie pokryte lekką korozją, więc chyba
  też trzeba wziąć pod uwagę czyszczenie. Ktoś mi powiedział, że to może koesztować nawet 35 zł/m2 za samo malowanie - o zgrozo!!! Słyszałem także, że są różne rodzaje farb; niektórzy stosują podkład, a dopiero później farbę
  właściwą. Są też farby antykorozyjne, które można kłaść od razu bez
  podkładu, ale podobno droższe. Proszę o poradę w tej kwestii.  Nie przesadzajmy, do ogrodzenia moim zdaniem możesz je zastosować. Co do estetyki - mam nadzieję, że z wyniku Twoich prac bedziesz zadowolona. W moim pierwszym poście pisałem, że wykluczałbym ich zastosowanie jako podeścików w ogrodzie (to ze względu na ich duże nagromadzenie w jednym miejscu i ewentualne "wypoczywanie":???: :???: na nich).
  Co do ogrodzenia - moim zdaniem podkłady wymagałyby obróbki ciesielskiej (stolarskiej) gdyż są one niekształtne, mają nieregularne krawędzie, często miazga drewna jest rozbita lub rozwarstwiona. Ponadto w każdym podkładzie jest co najmniej 8 dziur po śrubach, często w ich okolicy tworzą się "komory" z sypkim próchnem.
  Ustawienie ich co kilka metrów prawdopodobnie nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie- przecież na torach przy peronach są ułożone znacznie gęściej.
  Jeszcze jedna uwaga: w podkładach mogą być jakieś elementy metalowe niewidoczne na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza w dziurach po śrubach moga pozostać jeszcze ich ułamane, skorodowane fragmenty. Obrabiając takie podkłady piłą łańcuchową czy też "krajzegą" można zniszczyć sprzęt a nawet doprowadzić do zranienia ludzi.
  Pozdrawiam  Mój przyjacielk kiedyś mawiał że jak człowiek się uprze to i hełm przemicuje na lewą stronę ;-) Pytanie tylko po co?

  Pisząc "zmatowić" miałem na myśli "zarysowanie" starej powłoki tak żeby nowa farba miała się na czym trzymać. Nie chodizło mi o jej całkowite usunięcie.

  Tak naprawdę to wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest powłoka malarska. Firmy żeby ciąć koszty i dać niską cenę potrafią nie malować ogrodzenia lecz jedynie je gruntują używajac czarnego podkładu lub bardzo rzadkiej farby. Sprawa wychodzi najczęściej po pierwszym roku.

  Jeżeli jest inaczej, a rdza jest efektem spawania to wystarczy punktowo wyczyscić i uzupełnić podkład i farbę . Czyścić całości moim zdaniem nie ma sensu. No chyba że ktoś bardzo chce ;-)  pasek pod plotem jest za wąski, a wrzosy raczej sadzi się po to, żeby powstało wrzosowisko imitujące naturalne. Aby to osiągnąć stosuje się powierzchnie min 1m2, plamami, nie geometrycznie, tych samych odmian.

  Teoretycznie nie ladne co ladne a to co sie komu podoba, ale generalnie na działkach leśnych raczej stosuje sie założenia nturalistyczne, a nie formalne, (formalnego próbę macie pod płotem)

  Wg mnie opaska pod murkiem powinnam mieć min 1m, tam mozna te wrzosy co macie wykorzystać, tylko posadzić je po kilka zeby tworzyły kolorystyczne plamy.

  Ale

  Nie zasłonicie tak przepieknej siatki. Powinno byc od ogrodzenia cos wyzszego, np krzewy lisciaste: forsycja, pęcherznica, kalina, lub inne nadające sie do lasu.
  Można zimozielone, ale nie w formie rzędu tuj.

  Zeby odgrodzic rabate od trawnika stosuje sie obrzeza trawnikowe - sa plastikowe, do wkopania w ziemię, nie widać ich. Mozna zastosowac cos oinnego, tak jak pisałam : kostkę, cegłę, podkłady, bale dębowe lub modrzewiowe, krawężniki itd. Zasada: zeby byly z poziomem trawnika, wtedy nie będzie zawadzać o nie kosiarka.

  Albo mozna tak jak w ogrodzie angielskim - korytowanie, czyli rabata jest nizej niz darń.  
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Cytaty miłosne :) Design by SZABLONY.maniak.pl.