Cytaty miłosne :)
Azalia doniczkowa długość kwitnienia
azalia doniczkową przesadzona go gruntu
AZALIA LIMBA z Urbasiowego Pola
azalia obrywać kwiatostan
azalia doniczkowa odmiany
Azalia doniczkowa pielęgnacja
Azalia czy trzeba podcinać
 • karol wojtyla filme
 • wysokosc rezerwy na swiadczenia pracownicze
 • kronika legiony polskie
 • prety;gladkie;zdjecie
 • milanos smieszne filmy

 • Cytaty miłosne :)

  Antykoncepcja w czasie karmienia piersią
    Witam!
  Biorę tabletki antyk. AZALIA, jest to nowość poleciła mi moja gin. jako odpowiednik cerazette, chciałam zapytać jak ocenia Pani skuteczność tych tabletek, czy zabezbieczają przed ciążą tak samo jak tabbl. dwuskładnikowe? oczywiście stosuję sie do zaleceń by zażywać o stałej godzinie. W ulotce jest napisane że tolerancja wynosi 12 godz. a naczytałam się że w przypadku cerazette to 3 godz. Trochę niepokoje się że nie zawsze minipigułka hamuje owulację...I czy normalne wypróznienie po zażyciu tabletki też obniża jej działanie, czy jest tak tylko w przypadku klasycznej biegunki?
  Zaczęłam brac tabl. 7 tyg. po porodzie, miesiączki nie było, stosunków też, zabezbieczaliśmy się przez 7 dni dodatkowo.
  Mam obsesję żeby nie zajśc ponownie w ciążę stąd tyle pytań i wątpliwości.  To nie jest okres. Azalia nie daje miesiączek, natomiast mogą występować plamienia i krwawienia, które mogą trwać bardzo różnie i mieć różne nasilenie. To jest właśnie ta "cena" za to, że może PAni karmić. Dka kobiet niekarmiących nie poleca się tego typu antykoncepcji, właśnie z racji niewygody stosowania. Proszę również pamiętać, że Azalię powinna Pani przyjmować bardzo punktualnie (o tej samej godzinie). Różnice 2-3 godzin w przyjęciu tabletki mogą znacznie zmniejszyć skuteczność leku.  Lek Azalia jest minitabletką - zawiera niewielkie ilości, bo jedynie 75 mikrogramów hormonu żeńskiego, progestagenu zwanego dezogestrelem. W przeciwieństwie do złożonego środka antykoncepcyjnego, nie zawiera estrogenu. Mechanizm działania minitabletki Azalia w 99% polega na hamowaniu owulacji, czyli zapobieganiu dojrzewania komórki jajowej. Dodatkowo powoduje zmianę konsystencji śluzu szyjkowego w taki sposób, że staje się on nieprzenikliwy dla plemników.

  Bezpieczna minitabletka dla matki i dziecka

  Minitabletka (minipigułka) Azalia zawiera niewielką ilość tylko jednego hormonu – progestagenu. Minitabletka Azalia jest idealna dla kobiet karmiących, gdyż nie wpływa na laktację (produkcję i skład mleka) oraz rozwój dziecka. Jest także dobrym rozwiązaniem dla kobiet palących, z objawami PMS, padaczką, migrenowymi bólami głowy, a nawet kobiet leczonych z powodu niektórych nowotworów, które nie mogą przyjmować tabletek zawierających estrogen.

  Stosowanie
  W opakowaniu znajduje się 28 tabletek, które przyjmuje się codziennie o tej samej porze bez 7-dniowej przerwy (w przeciwieństwie do innych tabletek antykoncepcyjnych). Po przyjęciu ostatniej tabletki z bieżącego opakowania następnego dnia rozpoczynamy kolejne opakowanie leku. Stosowanie leku można przerwać w dowolnym czasie. Jednak od dnia przerwania przyjmowania leku pacjentka powinna wiedzieć, że nie jest zabezpieczona przed zajściem w ciążę.
  W czasie stosowania leku Azalia mogą pojawić się krwawienia czy plamienia, jednak nie należy wtedy przerywać przyjmowania tabletek.

  Zalety
  Mogą je stosować wszystkie kobiety, zwłaszcza karmiące piersią lub palaczki, ale też Panie, które źle znoszą lub nie mogą stosować złożonej antykoncepcji hormonalnej.

  Ważne! Minitabletkę Azalia należy stosować codziennie o tej samej porze z jak największą dokładnością. Aby skuteczność antykoncepcyjna została zachowana opóźnienie w przyjęciu tabletki nie może wynieść więcej niż 12 godzin!
  Wskaźnik Pearla dla minitabletek wynosi od 0,3 do 4,0. Całkowity wskaźnik Pearla dla preparatu Azalia wynosi 0,41 (na podstawie monografii produktu)

  Producent: Gedeon Richter Plc.
  Opakowanie: 1 x 28 lub 3 x 28 tabletek
  Cena: ok. 30,00 zł
  Dostępność: wyłącznie na receptę.  
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Cytaty miłosne :) Design by SZABLONY.maniak.pl.